طب سنتي

مقايسه انواع روغن هاي گياهي(روغن آرگان بهتره يا نارگيل)

روغن آرگان بهتره يا نارگيل؟ اين سوال شايد براي شما هم ايجاد شده باشد كه كدام يك از روغن هاي گياهي مي توانند براي شما مناسب باشند؟ عدم آشنايي با ويژگي هاي هر كدام از روغن هاي گياهي ممكن است مشكلاتي را براي افراد به همراه داشته باشد. به بيان ديگر حتي در مورد استفاده از محصولات گياهي هم بايد دقت بالايي به خرج داد.

روغن آرگان و روغن نارگيل جزو محبوب ترين روغن هاي گياهي موجود در فروشگاه ها هستند. اما اغلب مردم هميشه اين سوال از فروشنده مي پرسند كه روغن آرگان بهتره يا نارگيل ؟ در پاسخ بايد گفت به طور كلي هر كدام از اين روغن ها مزيت هاي مخصوص به خود را دارند.

و نكته ي مهم هدف شما از تهيه ي اينگونه محصولات است. شما بايد تعيين نماييد كه روغن گياهي را براي چه هدفي خريداري مي نماييد. در اين صورت مي توان مقايسه دقيقي بين روغن آرگان و روغن نارگيل انجام داد.

هر كدام از اين روغن ها براي يك هدف خاص مي توانند مورد استفاده قرار گيرند.

بالاخره روغن آرگان بهتره يا نارگيل؟

شيوه توليد: زماني كه مي خواهيم مقايسه اي بين روغن آرگان و روغن نارگيل داشته باشيم، لازم است تا شرايط ساخت و آماده سازي آن ها را بررسي نماييم. توليد روغن آرگان به دليل كمياب بودن اين گياه در دنيا با دشواري هاي زيادي همراه است. اما روند آماده سازي روغن نارگيل به طرز ساده تري انجام مي گيرد.

 

قيمت: در پاسخ به اين سوال كه روغن آرگان بهتره يا نارگيل بايد از نظر قيمت نيز آن ها را بررسي كرد. كمياب بودن روغن آرگان باعث شده تا نمونه ي اصل آن با قيمت بالاتري در مقايسه با روغن نارگيل به فروش برسد. روغن آرگان اصل را مي توانيد با قيمت بسيار مناسب از فروشگاه ملك بايو تهيه نماييد.

مزايا: هر كدام از روغن هاي آرگان و نارگيل مزيت هاي متعددي براي سلامتي پوست، مو و حتي سيستم هاي داخلي بدن دارند. براي مثال توصيه شده استفاده از هر دو اين روغن ها مي تواند در تقويت ريشه مو و همچنين درخشندگي پوست نقش بسزايي داشته باشد.

 

انواع روش هاي مصرفي: روش مصرف هر كدام از روغن هاي گياهي ممكن است با ديگري تفاوت داشته باشد. زماني كه براي شما اين پرسش ايجاد مي شود كه روغن آرگان بهتره يا نارگيل لازم است شيوه مصرف آن را هم مد نظر قرار دهيد. مصرف خوراكي و موضعي معمول ترين روش هاي استفاده از اين روغن هاي گياهي به حساب مي آيند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۳۱:۱۲ توسط:سريه موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :